Pisanie prac magisterskich

Pisanie prac magisterskich, a polski rynek pracy

Pisanie prac magisterskich sprawia wielu studentom trudność. Warto wiedzieć, czy rzeczy, których się uczymy, dadzą nam odpowiednią przewagę na rynku pracy.   Uczymy się bowiem z reguły nie tylko dla pasji, ale również po to, aby mieć ciekawą pracę i zarabiać dobre pieniądze. W poniższym tekście dokonamy analizy najbardziej poszukiwanych w Polsce pracowników.

Obecnie najbardziej rozchwytywani na rynku pracy są handlowcy. Internetowe portale pełne są ofert dla doradców klienta, doradców finansowych, przedstawicieli handlowych, key acccount managerów itd. Pocieszające jest to, że by być sprzedawcą nie potrzeba mieć ukończonych konkretnych studiów. W tym fachu liczą się umiejętności oraz odpowiednia mentalność. Literatura  odnośnie sprzedaży, szkolenia oraz odpowiednie filmy są powszechnie dostępne np. w Internecie.

Na drugim miejscu, jeśli chodzi o zainteresowaniu pracodawców, są rozmaici informatycy. Wśród nich są oczywiście programiści  rozmaitych języków programowania. Obecnie niedobór informatyków w Polsce szacuje się na ok. 100 000. Nauka programowania jest tania. Wystarczy kupić sobie odpowiednie książki i tani komputer. I nic więcej nie potrzeba. Nauka programowania jest tańsza aniżeli nauka języka obcego. Kupno książki informatycznej może kosztować np. 60 zł.  To mniej więcej tyle, ile kosztuje 1,5 godziny pracy nauczyciela angielskiego. To dobra wiadomość dla osób, które myślą o ewentualnym przekwalifikowaniu się.

Na miejscu trzecim trzeba wyróżnić wykwalifikowanych pracowników fizycznych. Są tu tacy pracownicy jak np. kierowcy tirów, spawacze, murarze,  operatorzy maszyn CNC itd. Są to prace, które wymagają konkretnej, praktycznej wiedzy. Zapotrzebowanie na te zawody wynika po części z załamania się szkolnictwa zawodowego w Polsce.

Pisanie prac magisterskich, a polski rynek pracy…Ogólne podsumowanie.

Pisanie prac magisterskich z pewnością bardzo rozwija intelektualnie studentów. Nie gwarantują one jednakże z pewnością sukcesu o charakterze zawodowym. Obecnie bardzo łatwo jest się przekwalifikować. Internet zrewolucjonizował współczesną edukację. Łatwo można w zaciszu własnego domu uczyć się języków obcych, informatyki, czy też ekonomii. Rynek pracy bardzo się zmienił. O pracę jest o wiele łatwiej, aniżeli jeszcze parę lat temu.

O autorach

Eksperci Naukowi

Jesteśmy zespołem ekspertów, którzy skutecznie pomagają studentom od lat. Mamy liczne sukcesy i bardzo duże doświadczenie. Skontaktuj się z nami, a osiągniesz wymarzony sukces!

Zostaw odpowiedź.